Kotwienie chemiczne

OFERTA / KOTWIENIE CHEMICZNE

KOTWIENIE CHEMICZNE

Oferujemy profesjonalne wykonawstwo zamocowań, takich jak kotwy chemiczne, rozprężne i samo podcinające. Są one bardzo często wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie. Jest to spowodowane ich licznymi zaletami. Kotwienie chemiczne umożliwia bowiem wzmocnienie tworzonej konstrukcji i gwarantuje jej większą stabilność. Pozwala także na trwałe połączenie wybranych elementów. Jako firma oferująca kotwienie w betonie na terenie Gdańska, zajmujemy się połączeniami stalowymi, naprawami i modernizacją budowli za pomocą kotew, a także przygotowaniem podłoża do kotwienia. Tak szerokie usługi pozwalają nam na wykonywanie prac w sposób kompleksowy. Dzięki temu kotwienie chemiczne w żelbecie zbrojnym bądź w podłożu kamiennym przestaje stanowić problem dla naszych Klientów.

kotwienie chemiczne firma

Proces kotwienia


Sam proces kotwienia w betonie można określić jako łączenie ze sobą poszczególnych materiałów za pomocą kotew. Są to specjalnie stworzone elementy, które mają zapewnić budowli odpowiednią stabilność. Pozwalają zwiększyć jej wytrzymałość i bezpieczeństwo jej użytkowania w przyszłości. Z tego względu coraz częściej kotwienie chemiczne staje się jednym z podstawowych procesów w nowoczesnym budownictwie. Architekci i inżynierowie zaczynają dostrzegać jego zalety i maksymalnie je wykorzystują. Zauważa to także nasza firma, która na bieżąco stara się dopasować ofertę do naszych Klientów i dostarczyć im najnowocześniejsze usługi na najwyższym poziomie.

Specjalna technika


Kotwienie w betonie, jak również renowację i wymianę starych kotew, realizujemy przy pomocy techniki chemicznej. Umożliwia ona uniknięcie naprężeń do podłoża w momencie łączenia, co w bezpośredni sposób wpływa na przekazywanie obciążenia na podłoże za pośrednictwem sił przylegania. Kotwienie chemiczne w podłożu kamiennym uchodzi za jedną z najlepszych metod wykonywania tego typu zabiegów. Pozwala bowiem na wykonanie ich w bezpieczny sposób, a jednocześnie cechuje się największą wytrzymałością. Taki sposób dokonywania łączenia często daje dużo większe możliwości niż w przypadku tradycyjnego kotwienia mechanicznego w betonie. Nie jest to jednak jedyny materiał, na którym pracujemy. Nasi specjaliści gwarantują wykonanie kotwienia chemicznego w żelbecie zbrojnym w równie skuteczny sposób.

Zastosowanie kotew chemicznych:

KOTWIENIE CHEMICZNE

 • przy konstrukcjach stalowych i drewnianych,
 • pustakach,
 • żelbecie zbrojonym,
 • żelbecie niezbrojonym,
 • asfalcie,
 • cegle,
 • w betonie niezarysowanym,
 • w betonie zarysowanym,
 • podłożu kamiennym,
 • podłożu skalnym.

Zalety kotew chemicznych:


 • Wykorzystanie dużej siły kotwienia przy niewielkich długościach wiązania pozwala na uzyskanie upragnionego efektu przy niewielkim wysiłku. Wystarczy bowiem nieduży otwór, w którym montuje się kotwę, by zapewnić jej stabilność. Dzięki temu kotwienie chemiczne przebiega dużo szybciej i jest prostszym procesem niż stosowane wcześniej kotwienie mechaniczne.
 • Wysoka nośność mocowania gwarantuje wytrzymałość i trwałość. Pozwala to na całkowite przejęcie obciążeń przez zamontowany element. Jest to ich dodatkowa zaleta potwierdzająca ich skuteczność oraz przydatność w nowoczesnym budownictwie.
 • Szczelność mocowania, która opiera się na specjalnym procesie ich montowania. Wynika to z łączenia się kotwy z aplikowaną wcześniej żywicą. Połączenie jest w tym przypadku całkowite, a więc bardziej odporne na czynniki zewnętrzne i trwalsze. Jest to dodatkowa zaleta kotwienia chemicznego na przykład w trudnym podłożu kamiennym.
 • Brak naprężeń w podłożu, które występują często w czasie dokonywania kotwienia mechanicznego w betonie. Przyczynia się to do zwiększenia bezpieczeństwa procesu montażu. Ma w tym zakresie także zasadniczy wpływ na możliwość użytkowania ukończonej budowy. Niweluje bowiem wiele zagrożeń wynikających z powstających zazwyczaj napięć, które zawsze należy uwzględnić w projekcie.
 • Niezwykła uniwersalność, która łączy się bezpośrednio z ich szczelnością. Dzięki zastosowaniu wspomnianej już żywicy można montować je w wielu różnych rodzajach materiałów, zawsze uzyskując właściwy efekt. Wynika to z pełnego wypełnienia i dopasowania się kotwy do żywicy umieszczanej w produkcie.
 • Odporność na czynniki zewnętrzne takie jak różnice temperatury bądź działanie wody. Jest to niezwykle istotne w procesie dokonywania kotwienia w betonie na przykład na terenie Gdyni, gdzie wilgotność powietrza jest dość spora. Skorzystanie z takiego rozwiązania będzie więc w tym wypadku dużo pewniejsze i trwalsze niż dokonywanie łączenia metodami tradycyjnymi.

Zapraszamy do kontaktu!


Nasza firma oferuje szerokie zasługi w dziedzinie kotwienia w betonie w Gdańsku i w Gdyni, które od lat doceniają nasi Klienci. Wykorzystujemy najnowsze technologie, by maksymalnie zwiększyć skuteczność i skrócić czas naszych prac. Jednocześnie dbamy jednak o skuteczność i trwałość wykonywanych przez nas zleceń. Szczególną wagę przykładamy do kotwienia chemicznego, które jest jedną z bardziej nowoczesnych i wytrzymałych technik kotwienia. Zapraszamy do bardziej szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług.